Spesialmaling for krevende vegger og tak
Jotun lanserte nylig en spesialmaling som sperrer nikotin, sot, vannskader og lukt. JOTAPROFF CoverTech 03 kombinerer grunning og toppstrøk i ett produkt og har fått en veldig god mottakelse de første ukene etter lansering.
– Dette er en etterlengtet nyhet fra vår side, og den har blitt svært godt mottatt i markedet, sier Audun P. Ibenholt, Brand Manager for Proff og Industri i Jotun.
JOTAPROFF CoverTech 03 er en spesialmaling utviklet for å håndtere underlag der annen maling ikke strekker til. Den testvinnende malingen sperrer effektivt gjennomslag fra nikotin, sot, vannskader og uønsket lukt og fungerer både som grunning og toppstrøk. Tørketiden er kun fire timer mellom strøkene, slik at et helt prosjekt kan ferdigstilles på én dag.
– Vi har fått flere tilbakemeldinger fra malere som viser før- og etterbilder, og da er det enkelt å se at malingen fungerer. Med to strøk får man et helt nytt inntrykk av rommet. Malingen gir en jevn, matt finish og et resultat som varer, både på vegg og i tak, forteller Ibenholt.
Fjernet lukt og misfarging
Maler Simen Eiris i Helders Malerforretning har testet JOTAPROFF CoverTech 03 på et krevende prosjekt i Skien, med godt resultat. Leiligheten bar preg av å ikke ha vært vasket på mange år, med skitne og misfargede vegger og innestengt lukt.
– JOTAPROFF CoverTech 03 fungerte kjempebra og var veldig tidsbesparende. Vi kan blande i farge og gjøre jobben ferdig på to strøk, i stedet for å bruke to strøk grunning først og deretter to strøk med maling. Du sparer med andre ord mye tid, forteller Eiris.
Han beskriver også hvor godt malingen sperrer lukt og gir et raskt løft til hele innemiljøet.
– Det hadde ikke vært vasket der på over ti år. Det var en blanding av skitt, sigarettrøyk og innestengt fukt. Likevel dekket malingen utrolig godt og ga et veldig bra resultat, med jevn og fin overflate og perfekt glansgrad. Vi ble også kvitt den innestengte og kvalmende lukten som satt i veggene. Etter et par strøk var den helt borte, sier Eiris.
Han er spesielt fornøyd med den raske tørketiden:
– Det gjør jobben utrolig mye enklere. Vi slipper å komme tilbake flere dager på rad, og kan levere et ferdig resultat på kort tid. Det gir også bedre inntjening i prosjektene.
Tilgjengelig i flere farger
JOTAPROFF CoverTech 03 kan brekkes i 22 lyse farger og kan dermed brukes i prosjekter hvor man ønsker et annet uttrykk enn klassisk hvitt. Malingen har slitesterk overflate og vaskeklasse 1, og er sertifisert med både Svanemerket og BREEAM-NOR, noe som gjør den aktuell i prosjekter med miljøkrav og i boliger der innemiljøet er en prioritet.
Siden lanseringen av JOTAPROFF CoverTech 03 i august har mottakelsen vært svært positiv fra både malere og forhandlere.
– Vi er veldig fornøyde med mottakelsen av dette produktet, og selv om det er et spesialprodukt, er behovet stort. Malingen egner seg til rehabiliteringsprosjekter, kommunale boliger og andre steder der veggene av ulike grunner er misfarget, hvor det er viktig å få jobben gjort raskt,riktig og godt, sier Audun P. Ibenholt i Jotun.
JOTAPROFF CoverTech 03
- Innendørsmaling til vegg og tak.
- Sperrer gjennomslag fra nikotin, sot, vannskader og lukt.
- Grunning og toppstrøk i ett.
- Glans 03 (matt).
- Kan brekkes i 22 lyse farger.
- Påføres med rull eller sprøyte
- Antall strøk: 2 (ekstra utsatte flater kan trenge 3).
- Tørketid: 4 timer.
- Vannbasert, svanemerket og tilfredsstiller BREEAM-NOR
Før og etter. Før- og etterbilder fra prosjektet til Helders Malerforretning i Skien viser effekten av JOTAPROFF CoverTech 03 på veggene i leiligheten.