Markerte jubileumsåret med feiring i Molde
Siste helgen i august var det duket for feiring av Mal Proffs 75-årsjubileum. Molde viste seg fra sin beste side, og med sol fra blå himmel ble helgen en flott opplevelse for kunder, leverandører og ansatte i Mal Proff.
– Vi slo på stortromma i år, og det resulterte i en helt fantastisk helg, forteller markedssjef Jan Erik Foss.
Mal Proff har i 75 år vært en samarbeidspartner for malermestre over hele landet. Selskapet har utviklet seg fra et beskjedent kooperativ til å bli en landsdekkende aktør med milliardomsetning. Derfor ble det ikke spart på noe da jubileet ble markert 29.–31. august, med fagmesse, festmiddag, naturopplevelser og underholdning.
Fjellturer og Via Ferrata
– Tilbakemeldingene fra de som deltok på jubileumsmarkeringen er veldig gode, og det er godt å kjenne på at denne helgen, som vi har planlagt så lenge, ble så vellykket som vi håpet på, og enda litt til, sier Foss.
Etter en hektisk fagmesse fredag ettermiddag, der alle 17 leverandører hadde stand og 18 grupper med kunder rullerte på tid, var lørdagen satt av til uteaktiviteter for å vise frem hva Nordvestlandet kan by på. Med sol og lite vind viste regionen seg fra sin aller vakreste side.
– Vi hadde lagt opp til at deltakerne kunne velge blant flere opplevelser, avhengig av fysisk form og grad av høydeskrekk. Noen gikk en enkel fjelltur, andre tok turen opp til den velkjente Rampestreken, mens en modigere gruppe fikk en luftig opplevelse på Via Ferrata, forteller Foss.
200 kunder og leverandører
Jotun og Tarkett var med på å arrangere opplevelseshelgen, sammen med 15 av Mal Proffs største leverandører.
– Treffet i Molde var virkelig en flott markering av 75-årsjubileet til Mal Proff. De spektakulære omgivelsene med høye fjelltopper skapte en perfekt ramme for et viktig jubileum i norsk malerhistorie, sier Pål Angell-Hansen, regional salgssjef for håndverk i Jotun.
Han understreker at slike arrangementer er en viktig arena for å møte kunder fra hele landet.
– Det gir mange gode fagsamtaler, og erfaringer utveksles. Det setter vi i Jotun stor pris på, og det gir oss mulighet til å ta med erfaringene fra de gode håndverkerne inn i utviklingen av nye produkter. Sammen kan vi videreutvikle bransjen og håndverksfaget. Jotun er stolt av å ha vært med på denne reisen med Mal Proff, og vi ser frem til et tett samarbeid i årene som kommer, forteller Angell-Hansen.
Knut Vik, distriktssjef i Tarkett, er enig:
– På en helg som dette blir man kjent på en annen måte. Vi får felles opplevelser som det er fint å kunne snakke om og se tilbake på neste gang vi møtes, sier Vik.
Han bor selv i Ålesund og har hytte på Bjorli, men hadde verken vært på Litlefjellet eller i marmorgruvene tidligere.
– Det var virkelig en høydare, og jeg har bare positivt å si om hele helgen – fra fagmesse og middag i marmorgrotte til fjelltur og inspirasjonsforedrag. Det var blide fjes overalt – virkelig en innertier.